Karczma Bałkańska Dusza

Karczma Bałkańska Dusza.

Karczma Bałkańska Dusza to jedno z naszych ulubionych miejsc w Stolicy. Nieduży lokal mieszczący się na warszawskim Zaciszu. Bez blichtru czy nadęcia za to z boskimi smakami. Przemiła obsługa która dokładnie wie co się dzieje w kuchni. Kelnerzy na pamięć znają dania, ich nazwy i skład, odpowiedzą na każde pytanie dotyczące sposobu ich przyrządzenia,  co wcale nie jest takie powszechne w Polsce.

Jedzonko

Karczmę Bałkańska Dusza uwielbiamy niemal za wszystko co można tu zjeść. Aromatyczne zupy, genialne przekąski zimne i ciepłe oraz dania główne kuchni bałkańskiej prosto z grilla. Dziś w ramach przekąski zdecydowaliśmy się na fasolę po serbsku zapiekaną z wędzonym boczkiem. Przepyszna, do tego podana ze sporym kawałkiem Plejeskavicy czyli steka z siekanego mięsa wołowego z cebulką. Z zimnych przekąsek najbardziej smakuje nam grillowana papryka faszerowana pastą urnebes i serem kajmak – niebo w gębie. Polecamy wizytę w weekend (gdy pogoda sprzyja) by na świeżym powietrzu cieszyć się daniami prosto z tradycyjnego grilla. Do picia zamówić możecie między innymi piwa, czarnogórskie Nikšićko i serbskie Jelen.
Porcje. Porcje są ogromne. Od jakiegoś czasu bierzemy po zupce dla każdego i jedno danie główne, samemu naprawdę trudno je zjeść. Wiem co mówię bo zjeść lubię. Niejedna osoba naje się już samą przystawką, tak jest z Agą która po przystawce wzdycha, że już jest full :). Ale jeśli nie zmieścicie wszystkiego to nic straconego. Kelner na pewno sam Wam zaproponuje pojemniczek byście zabrali resztę do domu.

Rezerwacje

Rezerwacje oczywiście nie są wymagane ale wybierając się do karczmy w porze obiadowej lub w weekend warto to zrobić bo może się okazać, że wolnego stolika nie będzie. Tak było dziś (sobota). O godzinie 13:30 wszystkie stoliki były zarezerwowane. Na szczęście dla nas, kilka z nich dopiero od 15-tej więc mogliśmy usiąść i szamać nasze ulubione dania. Śledźcie fanpage karczmy bo można „ustrzelić”  koncert na żywo.

rekomendacja mikłaszów - nasza rekomendacja

Jedna myśl na temat “Karczma Bałkańska Dusza

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.